Послуги університетуБіологічний захист сільськогосподарських та декоративних рослин від бактеріозів з використанням вірусів бактерій


Резюме:  Бактеріальні хвороби завдають значних втрат у виробництві рослинної продукції сільського господарства та декоративному квіткарництві. Головний спосіб контролю бактеріальних інфекцій рослин полягає у використанні бактерицидних препаратів (антибіотиків). Останніми роками їх використання заборонене у більшості країн Європи на законодавчому рівні. Альтернативою антибіотикам є віруси бактерій – бактеріофаги, які є перспективними агентами біологічного захисту рослин.

Опис:  Бактеріальні хвороби завдають значних втрат у виробництві рослинної продукції сільського господарства та декоративному квіткарництві. Головний спосіб контролю бактеріальних інфекцій рослин полягає у використанні бактерицидних препаратів (антибіотиків). Останніми роками їх використання заборонене у більшості країн Європи на законодавчому рівні. Альтернативою антибіотикам є віруси бактерій – бактеріофаги, які є перспективними агентами біологічного захисту рослин. Кафедра вірусології Київського національного університету імені Тараса Шевченка має 20-річний досвід роботи з вірусами фітопатогенних бактерій – потенційними агентами для біоконтролю бактеріальних хвороб основних рослинних культур, які вирощуються в Україні. Пропонується розробка препаратів вірусної природи, які спрямовані проти бактеріозів цукрового буряку, капусти, моркви, фруктових культур та ін. Університет зацікавлений у встановленні довгострокової співпраці з потенційними партнерами (виробниками сільськогосподарської продукції і декоративних культур, службами карантину та захисту рослин, тепличними господарствами) у вигляді субпідрядних послуг та довгострокового технічного співробітництва.

Переваги та інновації:  • Висока якість обслуговування. • Повний «безпроблемний» робочий цикл (консультування, відбір проб, аналіз, звітність, супровід). • Велика лабораторна колекція бактеріальних вірусів. • Конкурентне ціноутворення. • Підхід «бути попереду» при веденні сільськогосподарського бізнесу –підготовка - ключовий елемент для успішного планування. • Низька вартість виробництва препаратів. • Висока активність та специфічність антибактеріального вірусного препарату: препарат розробляється до конкретних бактерій і не впливає на інші (непатогенні). За своєю активністю вірусні препарати не поступаються антибіотикам, а іноді й перевершують їх. • Біологічна безпека: такі віруси вбивають лише ті бактерії, до яких вони специфічні. Після знищення специфічних бактерій віруси гинуть. • Безпека гігієни: антибактеріальні вірусні препарати абсолютно безпечні для мікрофлори та здоров’я людини – їх можна навіть випити! • Екологічна безпека: вірусні препарати не забруднюють довкілля (на відміну від пестицидів та антибіотиків).

Стадія готовності:  У процесі розробки / лабораторні випробування

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: компанії, промисловість, будь-який бізнес що потребує послуг з управління хворобами рослин Область діяльності партнера: послуги із захисту і карантину рослин Завдання, які стоять перед партнером: субпідрядні роботи і технічне співробітництво з біологічного захисту рослин/рослинної продукції проти бактеріальних захворювань.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору