Послуги університетуЛікувально-діагностичний комплекс для стимуляції моторики шлунково-кишкового тракту у хворих із закрепами, атонією та паралічем кишечника


Резюме:  Порушення моторної функції шлунково-кишкового тракту лежить в основі патогенезу багатьох захворювань (гастро-езофагальнарефлюксна хвороба, виразкова хвороба шлунка, синдром подразненого кишечника, закреп, діарея та ін.) та часто супроводжує хвороби, не пов’язані з шлунково-кишковим трактом (інсульт, інфаркт, діабет та ін.).

Опис:  Порушення моторної функції шлунково-кишкового тракту лежить в основі патогенезу багатьох захворювань (гастро-езофагальнарефлюксна хвороба, виразкова хвороба шлунка, синдром подразненого кишечника, закреп, діарея та ін.) та часто супроводжує хвороби, не пов’язані з шлунково-кишковим трактом (інсульт, інфаркт, діабет та ін.). Порушення моторики кишечника є актуальною проблемою при військових діях, адже паралічі в результаті поранень, надмірне нервове напруження призводять до моторної дисфункції травного тракту. Бактеріальна токсемія, інтоксикація черевної порожнини можуть призводити до парезу кишечника. Також порушення моторики шлунково-кишкового тракту розвиваються у більшості лежачих хворих та тих, що перенесли оперативні втручання на органах черевної порожнини. При невідновленні моторики розвивається параліч кишечника, що часто є причиною летальних наслідків. В зв’язку з цим, діагностика та лікування порушень моторики травного тракту є актуальною проблемою, яка потребує розробки нових підходів для вирішення зазначеної проблеми. Нами розроблено програмно-апаратний комплекс, який дозволяє реєструвати та при необхідності стимулювати моторику. Використання в складі комплексу системи для реєстрації моторики та комп`ютерний аналіз за допомогою розроблених програм дозволяє об`єктивно оцінити ефективність пневмобалонної стимуляції та призначеного лікування фармакологічними препаратами. Для вирішення зазначеної мети у проекті вперше в медичній практиці буде використаний метод пневмобалонної стимуляції, на який отримано авторське свідоцтво № 97094798. Розробка захищена патентами № 68194А, № 8664 та № 7542.Лікування післяопераційних парезів та інших захворювань моторної функції шлунково-кишкового тракту буде здійснюватися шляхом механоподразнень закінчень парасимпатичних нервів кишечника згідно зі спеціально розробленою методикою. с

Переваги та інновації:  В лабораторних умовах на щурах (в т.ч. і на моделі термічного опіку) доведено, що меланін прискорює загоєння шкіри і слизових оболонок різного ґенезу. Проведено ряд доклінічних досліджень, серед яких вивчення токсичності. Встановлено, що меланін належить до групи малотоксичних речовин (IVклас токсичності). Доведено, що меланін є найпотужнішим антиоксидантом із відомих природних засобів. Він запобігає деградації колагенових білків та посилює мікроциркуляцію. Гоєння відбувається без утворення грубих рубців.

Стадія готовності:  У процесі розробки / лабораторні випробування

Опис шуканого партнера:  Тип бажаного партнера – організації (переважно науково-дослідні), які беруть участь у розробці та виробництві нових основ для дерматотропних засобів. Шукаємо промислових партнерів, зацікавлених у розробці промислових зразків запропонованого дерматотропного засобу.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору