Послуги університетуДерматотропний препарат на основі меланіну


Резюме:  Пропонується розробка медичного призначення у вигляді протиопікового засобу на основі наночастинок меланіну. Меланін є продуктом біотехнологічного процесу.

Опис:  Пропонується розробка медичного призначення у вигляді протиопікового засобу на основі наночастинок меланіну. Меланін є продуктом біотехнологічного процесу. Продуцентом меланіну є чорні дріжджі Nadsonielanigra штам Х-1М, висіяні з вертикальних скель о. Галіндез Аргентинського архіпелагу (українська антарктична станція «Академік Вернадський»). Меланіни є високомолекулярними сполуками, що утворюються при окиснювальних перетвореннях амінокислоти тирозину. Вони характеризуються наявністю в їх структурі неспареного електрону та володіють властивостями стабільних вільних радикалів. Завдяки цієї особливості меланіни здатні нейтралізувати активні форми кисню, що утворюються в організмі при дії негативних факторів. Меланіни також приймають участь у репарації ДНК, процесах функціонування дихального ланцюга як акцептори електронів, вони є модуляторами таких важливих систем клітинного метаболізму як фото- та радіопротекція. Таким чином, меланіни виконують роль природних антиоксидантів. Враховуючи порушення про/антиоксидантного балансу та посилення запальних процесів в шкірі за умов опікових уражень та нестачу дієвих, нетоксичних протиопікових засобів вітчизняного виробництва, актуальність розробки не викликає сумніву. Більш того цикл виробництва засобу буде повністю в Україні, що сприятиме зміцненню промислового та економічного потенціалу держави.

Переваги та інновації:  Препарат підвищує життєздатність тварин, зменшує до 0 падіж поросят при відлученні, зменшує до 0 падіж перепелів після вилуплення з яєць, захворюваність після вакцинації. Меланін є перспективним для використання в медицині. В експериментах показана його противиразкова, радіопротекторна, протиопікова і протипухлинна дія. Відсутність токсичності та низька собівартість робить його конкурентно спроможним на ринку протипухлинних засобів.

Стадія готовності:  Польові випробування / оцінка випробувань

Опис шуканого партнера:  Тип бажаного партнера – організації (переважно науково-дослідні), які беруть участь у розробці та виробництві нових основ для дерматотропних засобів. Шукаємо промислових партнерів, зацікавлених у розробці промислових зразків запропонованого дерматотропного засобу.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору