Послуги університетуЗастосування антарктичних мікроорганізмів як продуцентів біологічно активних сполук


Резюме:  Сьогодні пошук нових продуцентів біологічно активних сполук (БАС) інтенсивно ведеться серед мікроорганізмів, місця існування яких мало вивчені і часто пов’язані з екстремальними умовами, оскільки саме у таких організмів можливий синтез нових вторинних метаболітів і потенційних БАС, які допомагають продуценту адаптуватися до таких умов. Значний інтерес науковців зосереджений на вивченні мікроорганізмів Антарктики, екстремальне середовище якої обумовлює значні адаптаційні зміни в антарктичних ценозах. Серед мікроорганізмів Антарктики значна кількість представляє інтерес як об’єкти для пошуку нових продуцентів БАС для подальшого використання в різних галузях (біотехнологія, медицина тощо).

Опис:  Сьогодні пошук нових продуцентів біологічно активних сполук (БАС) інтенсивно ведеться серед мікроорганізмів, місця існування яких мало вивчені і часто пов’язані з екстремальними умовами, оскільки саме у таких організмів можливий синтез нових вторинних метаболітів і потенційних БАС, які допомагають продуценту адаптуватися до таких умов. Значний інтерес науковців зосереджений на вивченні мікроорганізмів Антарктики, екстремальне середовище якої обумовлює значні адаптаційні зміни в антарктичних ценозах. Серед мікроорганізмів Антарктики значна кількість представляє інтерес як об’єкти для пошуку нових продуцентів БАС для подальшого використання в різних галузях (біотехнологія, медицина тощо). Із проб (вертикальні скелі о. Галіндез Аргентинського архіпелагу, Українська антарктична станція «Академік Вернадський») нами ізольовано 13 чистих культур мікроскопічних грибів та 5 чистих культур бактерій. Серед них на особливу увагу заслуговують наступні. 1). Мікроскопічні гриби із яскраво вираженою активністю до синтезу комплексу біологічно активних ліпідів, жирних кислот: Geomyces pannorum, Cuningamella sp., Mucor circinelloides). Ліпіди грибів можуть використовуватися як енергетичні джерела (біопаливо), для синтезу антибіотиків та медичних препаратів, що містять ессенціальні жирні кислоти та убіхінон Q-9. Можливість культивування цих мікроорганізмів на відходах сільськогосподарської та харчової промисловості робить їх застосування зручним та економічно вигідним. 2). Серед представників порядку Mucorales можуть бути каротиногенні штами (наприклад, Blakeslea trispora), які синтезують бета-каротин, лікопін – антиоксиданти, які отримують з метою використання в антиканцерогенній терапії та косметології. 3). Мікроскопічні гриби роду Penicillium, відомі, зокрема тим, що є продуцентами близько 380 вторинних метаболітів з біологічною активністю. Особливий практичний інтерес представляють алкалоїди цих грибів, які знайшли широкого застосування в медицині. 4). Представник роду Fusarium, препарати з яких, зокрема F. sambucinum, використовуються як кормові добавки. 5). Темнопігментовані гриби, зокрема Aureobasidium pullulans, здатні синтезувати бета-глюкани, що використовуються як імуномодулятори. 6). Дріжджі, зокрема представники порядку Saccharomyces, нуклеїнові кислоти яких використовуються як імуномодулятори. Особливе місце серед мікроорганізмів займає група чорних дріжджеподібних грибів, які здатні синтезувати меланін. 7). Бактерії та мікроскопічні гриби, що синтезують речовини, здатні пригнічувати ріст інших мікроорганізмів (антагоністичні відносини). Наприклад, бактерії Bacillus subtilis можуть проявляти антагонізм до збудників дерматомікозів.

Переваги та інновації:  *

Стадія готовності:  У процесі розробки / лабораторні випробування

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: інвестори, науково-дослідницькі та медичні заклади, фармацевтичні компанії. Область діяльності партнера: біотехнологія, розробка медичних препаратів. Завдання, які стоять перед партнером: спільна R&D діяльність, тестування медичних препаратів.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору