Послуги університетуСвітлостійкі біоцидні препарати для тривалого знезараження перев’язочних матеріалів та одягу


Резюме:  В даній розробці пропонуються нові ефективні водорозчинні світло- та термостійкі антибактеріальні/антимікробні/антигрибкові препарати на основі полімер/неорганічних композиційних матеріалів для обробки і тривалого знезараження перев’язочних матеріалів (бинтів, марлі, серветок, пластирів тощо), хірургічних ниток, а також білизни та одягу для запобігання розмноженню патогенної транзитної мікрофлори в умовах тривалої відсутності санітарно-гігієнічних умов. Композиційний полімер/неорганічний біоцидний препарат представляє собою міцелоподібні структури полімерної матриці зі зв’язаними неорганічними наночастинками сферичної морфології і малого розміру ( 9 нм).

Опис:  Біоцидні препарати медичного, промислового чи побутового застосування містять переважно синтетичні органічні сполуки, більшість з яких є токсичними для людини і навколишнього середовища, викликає побічні ефекти, алергії та резистентність. Поверхня тіла і особливо ран є середовищем розвитку бактерій; вона може бути інфікована мікроскопічними грибами: дріжджовими і міцеліальними, та мікробними асоціаціаціями. Збудники госпітальних інфекцій проявляють значну вірулентність і стійкість до антибактеріальних препаратів на основі органічних сполук. Тому, в останні роки значна увага приділяється біоцидним препаратам нового покоління – “нанобіоцидам”, які містять неорганічні наночастинки, проявляють широку антибактеріальну, антимікробну та антигрибкову дію і відносно яких у мікроорганізмах не виникає резистентності. В даній розробці пропонуються нові ефективні водорозчинні світло- та термостійкі антибактеріальні/антимікробні/антигрибкові препарати на основі полімер/неорганічних композиційних матеріалів для обробки і тривалого знезараження перев’язочних матеріалів (бинтів, марлі, серветок, пластирів тощо), хірургічних ниток, а також білизни та одягу для запобігання розмноженню патогенної транзитної мікрофлори в умовах тривалої відсутності санітарно-гігієнічних умов. Композиційний полімер/неорганічний біоцидний препарат представляє собою міцелоподібні структури полімерної матриці зі зв’язаними неорганічними наночастинками сферичної морфології і малого розміру ( 9 нм).

Переваги та інновації:  • складаються з біосумісних і нетоксичних для клітин людини компонентів; • мають високу біоцидну активність проти 650 бактерій, грибів та вірусів; • стабільні у часі та стійки до дії сонячного світла протягом як мінімум 1 року; • мають високу термостійкість (до 180 С у твердому стані); • водні розчини препаратів зберігають бактерицидну дію до низьких концентрацій (~ 610-6 мг/л); • демонструють високу адгезію до перев’язочних матеріалів та тканин різної природи; • розчини препаратів мають низьку в’язкість і можуть використовуватись як спрей для біоцидної обробки білизни, одягу, камуфляжу військових; • запропоновані біоцидні препарати містять компоненти, які є широко доступними на світовому ринку, що дозволить швидко налагодити їх виробництво в Україні; • показана можливість використання розроблених препаратів також для тривалого знезараження акваріумів та розплідників риби без будь-яких біологічних ризиків.

Стадія готовності:  Доступна для демонстрації

Опис шуканого партнера:  Тип необхідного партнера: інвестори, науково-дослідницькі та медичні заклади, хімічні та фармацевтичні компанії. Область діяльності партнера: біотехнології, наномедицина, фармакологія, виробництво сучасних медичних препаратів, рибне господарство. Завдання, які стоять перед партнером: спільна R&D діяльність, тестування біоцидних препаратів, спільна організація виробництва розроблених “нанобіоцидів”.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору