Послуги університетуНанофлюїди як теплоносії ядерних реакторів


Резюме:  Традиційні робочі тіла та теплоносії, що використовуються в системах перетворення енергії, практично вичерпали можливості подальшого росту коефіцієнта теплопровідності. Розвиток сучасних технологій виробництва наночастинок з розмірами, меншими за 50 нм, дозволяє подолати проблему руйнування поверхні й забруднення вузьких каналів при русі теплоносіїв. У ряді робіт, опублікованих протягом останнього десятиріччя, досліджено явище аномального росту коефіцієнта теплопровідності в нанофлюїдах для широкого спектра наночастинок у різних теплоносіях. На основі виконаних авторами розробки експериментальних досліджень теплофізичних властивостей рідинної системи “вода-нанотрубки SWCNTs”, встановлено, що введення домішок у вигляді нанотрубок призводить до суттєвого збільшення теплопровідності нанофлюїду порівняно з водою, при цьому при додаванні нанотрубок SWCNTs в діапазоні концентрацій С=0÷0.3 мг/л коефіцієнт теплопровідності нанофлюїду на основі води збільшується на величину порядку 30%, що значно впливає на тепловіддачу такої системи як можливого теплоносія. Це дає можливість впровадження нанофлюїдів як теплоносіїв водо-водяних ядерних реакторів. Проте необхідно зазначити, що тепловіддача буде визначатись також концентраційною залежністю теплоємності носія, установлення якої потребує додаткових досліджень.

Опис:  Традиційні робочі тіла та теплоносії, що використовуються в системах перетворення енергії, практично вичерпали можливості подальшого росту коефіцієнта теплопровідності. Розвиток сучасних технологій виробництва наночастинок з розмірами, меншими за 50 нм, дозволяє подолати проблему руйнування поверхні й забруднення вузьких каналів при русі теплоносіїв. У ряді робіт, опублікованих протягом останнього десятиріччя, досліджено явище аномального росту коефіцієнта теплопровідності в нанофлюїдах для широкого спектра наночастинок у різних теплоносіях. На основі виконаних авторами розробки експериментальних досліджень теплофізичних властивостей рідинної системи “вода-нанотрубки SWCNTs”, встановлено, що введення домішок у вигляді нанотрубок призводить до суттєвого збільшення теплопровідності нанофлюїду порівняно з водою, при цьому при додаванні нанотрубок SWCNTs в діапазоні концентрацій С=0÷0.3 мг/л коефіцієнт теплопровідності нанофлюїду на основі води збільшується на величину порядку 30%, що значно впливає на тепловіддачу такої системи як можливого теплоносія. Це дає можливість впровадження нанофлюїдів як теплоносіїв водо-водяних ядерних реакторів. Проте необхідно зазначити, що тепловіддача буде визначатись також концентраційною залежністю теплоємності носія, установлення якої потребує додаткових досліджень.

Переваги та інновації:  Порівняння із світовими аналогами: Відповідає рівню світових аналогів. Економічна привабливість розробки для просування на ринок, впровадження та реалізації, показники, вартість: Низька вартість запропонованої технології робить розробку економічно привабливою

Стадія готовності:  Готове до впровадження

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: інвестори, науково-дослідницькі та виробничі заклади з енергетичної галузі, атомної енергетики. Область діяльності партнера: розробка теплоносіїв ядерних реакторів. Завдання, які стоять перед партнером: Спільна R&D діяльність, впровадження технології у виробництво.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору