Послуги університетуГібридне плазмово-каталітичне реформування рідких відновлювальних вуглеводнів в синтез-газ


Резюме:  В якості альтернативи природному газу в Київському університеті імені Тараса Шевченка розроблена нова технологія гібридного плазмово-каталітичного реформування рідких відновлювальних вуглеводнів (біоетанол, рослинні олії) в синтез-газ (СГ) по калорійності (≥ 25 МДж/м3) близький до природного газу [V.Ya. Chernyak, O.A. Nedybaliuk, E.V. Martysh et al. // Problems of Atomic Science and Technology. Series: Plasma Physics. – 2014. – № 6 (20). – P. 124-129].

Опис:  В якості альтернативи природному газу в Київському університеті імені Тараса Шевченка розроблена нова технологія гібридного плазмово-каталітичного реформування рідких відновлювальних вуглеводнів (біоетанол, рослинні олії) в синтез-газ (СГ) по калорійності (≥ 25 МДж/м3) близький до природного газу [V.Ya. Chernyak, O.A. Nedybaliuk, E.V. Martysh et al. // Problems of Atomic Science and Technology. Series: Plasma Physics. – 2014. – № 6 (20). – P. 124-129]. Принциповими особливостями даної технології є використання в якості додаткових реагентів тільки повітря, води, CO2 з частковою активацією їх в низькотемпературній плазмі. Відношення енрговмісту СГ до витраченої на генерацію плазми електричної енергії перевищує два порядки (≥ 100). Генераторами плазми є спеціально розроблені під гібридний плазмовий каталіз плазмотрони з обертальною ковзною дугою [D.L. Chernolutsky, V.V. Kolgan, V.Ya. Chernyak, O.A. Nedybaliuk et al. // Problems of Atomic Science and Technology. Series: Plasma Physics. – 2014. – № 6 (20). – P. 175-178], які на відміну від традиційних плазмотронів по-перше створюють широко апертурний плазмовий потік нерівноважної плазми високого тиску і по-друге забезпечують ефективну площу катодного контакту струмового каналу на декілька порядків більше. Перше забезпечує можливість використання хімічних реакторів значно більших об’ємів, а друге на порядок збільшує ресурс неперервної роботи плазмового генератора. Лабораторні випробовування генераторів СГ з обертальним ковзним розрядом до 0.5 кВт і потоками синтез газу з енерговмістом до 50 кВт виявили можливість ефективного спалення СГ без додаткових хімічних перетворень в комерційних побутових водонагрівачах на природному газі і суміші пропан-бутану різних виробників. Ефективність хімічних перетворень етилового спирту і соняшникової олії по енерговмісту вихідних продуктів (СГ) не менше 80%. Пропонується подальша розробка подібних більш потужних пристроїв з обертальним ковзним розрядом до декількох десятків кВт і потоками синтез-газу з енерговмістом в МДж/с. Подальше дослідження можливості генерації синтез-газу з іншої сировини не нафтового походження, вугілля, побутових відходів і т. ін.

Переваги та інновації:  *

Стадія готовності:  У процесі розробки / лабораторні випробування

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: Інвестори, науково-дослідні та виробничі компанії, що займаються альтернативною енергетикою. Партнери, які були б зацікавлені у співпраці щодо створення Консорціуму для подачі пропозиції в рамках Програми «Горизонт-2020». Завдання які повинні бути виконані партнером: Сумісна розробка і виробництво потужних (десятки кВТ) плазмотронів з обертальною ковзною дугою, відповідних потужних джерел живлення постійного і низькочастотного струму з напругою на виході ~ 1000 В, хімічних реакторів великого об’єму з плазмовим каталізом перетворень. Потужних паливних пристроїв синтез-газу. Розробка Фішер-Тропш процесів перетворення синтез-газу в різні рідкофазні вуглеводні (синтетичні бензини і не тільки). Синтез вуглецевих наноматеріалів в плазмово-каталітичному реакторі з неперервним їх виносом з нього. Спільна R&D діяльність, тестування та впровадження розроблених технологій на ринку. Допомога в підготовці та просуванні проекту в рамках програми «Горизонт-2020».

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору