Послуги університетуБагатоперехідний фотоелектричний перетворювач (ФЕП) і сонячна батарея на його основі


Резюме:  За даними Європейської асоціації фотоелектричної промисловості на світовому ринку П.В. досяг більше 38 ГВт в 2013 році. Тим не менш, вартість електроенергії, що виробляється фотоелектричних сонячних панелей і раніше високий в порівнянні з теплових і атомних електростанцій. Відповідно, загострилася необхідність спростити конструкцію, виготовлення, монтаж та експлуатацію і збільшити ефективність фотоелектричних і сонячних панелей. Пропонується розробка нового продукту - сонячного елементу на основі багато-перехідного фотоелектричного перетворювача (ФЕП). Підхід при створенні ФЕП заснований на наступному: • забезпечення резонансних умов поширення і поглинання хвиль вибраного діапазону сонячного спектру, • створення багатошарових структур що включають активні напівпровідникові шари і оригінальну схему зняття електричного заряду, яка практично виключає рекомбінацію носіїв зарядів, • забезпечення оптичного узгодження і умов прояснення оптики між активними напівпровідниковими шарами, Використовується оригінальна конструкція сонячної батареї. Новий продукт може бути використаний для промислових сонячних електростанцій, комерційних і житлових сонячних енергетичних систем. Розробка має тимчасовий захист у вигляді двох міжнародних заявок на винаходи WO/2012/115602, та WO/2012/115603.

Опис:  За даними Європейської асоціації фотоелектричної промисловості на світовому ринку П.В. досяг більше 38 ГВт в 2013 році. Тим не менш, вартість електроенергії, що виробляється фотоелектричних сонячних панелей і раніше високий в порівнянні з теплових і атомних електростанцій. Відповідно, загострилася необхідність спростити конструкцію, виготовлення, монтаж та експлуатацію і збільшити ефективність фотоелектричних і сонячних панелей. Пропонується розробка нового продукту - сонячного елементу на основі багато-перехідного фотоелектричного перетворювача (ФЕП). Підхід при створенні ФЕП заснований на наступному: • забезпечення резонансних умов поширення і поглинання хвиль вибраного діапазону сонячного спектру, • створення багатошарових структур що включають активні напівпровідникові шари і оригінальну схему зняття електричного заряду, яка практично виключає рекомбінацію носіїв зарядів, • забезпечення оптичного узгодження і умов прояснення оптики між активними напівпровідниковими шарами, Використовується оригінальна конструкція сонячної батареї. Новий продукт може бути використаний для промислових сонячних електростанцій, комерційних і житлових сонячних енергетичних систем. Розробка має тимчасовий захист у вигляді двох міжнародних заявок на винаходи WO/2012/115602, та WO/2012/115603.

Переваги та інновації:  Передбачається, що запропоновані багато-перехідні ФЕП будуть мати ККД не менше 40%, товщину меншу ніж у існуючих багато-перехідні ФЕП (2-4 мкм) та будуть більш дешеві, завдяки можливості використання дешевих матеріалів. Вказані ФЕП можуть бути виготовлені у великих масштабах за допомогою існуючих технологій: термо-вакуумного або іонно-плазмового наПередбачається, що запропоновані багато-перехідні ФЕП будуть мати ККД не менше 40%, товщину меншу ніж у існуючих багато-перехідні ФЕП (2-4 мкм) та будуть більш дешеві, завдяки можливості використання дешевих матеріалів. Вказані ФЕП можуть бути виготовлені у великих масштабах за допомогою існуючих технологій: термо-вакуумного або іонно-плазмового напилення, хімічного осадження або комбінації технологій, які здатні створити діелектричні і напівпровідникові шари товщиною 100-200 нм з точністю 1-10 нм. пилення, хімічного осадження або комбінації технологій, які здатні створити діелектричні і напівпровідникові шари товщиною 100-200 нм з точністю 1-10 нм.

Стадія готовності:  Пропозиція в стадії розробки

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: інвестори, науково-дослідні та виробничі компанії, що займаються в фотоелектричної галузі. Партнери, які були б зацікавлені у співпраці щодо створення Консорціуму для подачі пропозиції в рамках Програми «Горизонт-2020». Завдання які повинні бути виконані партнером: розробка і виробництво фотоелектричних елементів. Спільна R&D діяльність, тестування та впровадження фотоелектричних елементів на ринку. Допомога в підготовці та просуванні проекту в рамках програми «Горизонт-2020».

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору