Послуги університетуМетод зміцнення берегів водосховищ від хвильової абразії


Резюме:  На основі досвіду висаджування різних видів рослин-гідрофітів на ділянці берега для його закріплення та зменшення і затухання процесу хвилевої абразії в урочищі Зміїні острови пропонується відповідний асортимент найбільш ефективних у цьому відношенні рослин-гідрофітів та способів і термінів їх посадки.

Опис:  На основі досвіду висаджування різних видів рослин-гідрофітів на ділянці берега для його закріплення та зменшення і затухання процесу хвилевої абразії в урочищі Зміїні острови пропонується відповідний асортимент найбільш ефективних у цьому відношенні рослин-гідрофітів та способів і термінів їх посадки. Проаналізовані наслідки кількаразових, в різні роки спроб висадки вегетативних частин кількох видів гідрофітів на мілководних побережжях Кременчуцького водосховища, що впродовж кількох десятиліть зазнавали інтенсивної хвильової абразії. При певній щільності посадки одного із них, за період у 7 років, за рахунок його вегетативного розростання сформувались хвиле-затримуючі зарості, що припинило хвильову абразію піщаного берега і спричинило стабілізацію берегової лінії Набутий досвід дозволяє забезпечувати захист берегової смуги від розмиву хвилями із мінімальними затратами, ефективно та без руйнуючих впливів на природу. Пропонований метод є інтенсифікацією природного процесу зміцнення лінії берега, що забезпечує мінімальний вплив на навколишнє середовище з високою надійністю і довгостроковим результатом.

Переваги та інновації:  • Захист узбережжя від абразії хвилями забезпечується з мінімальними витратами в порівнянні з будь-яким гідротехнічним будівництвом. • Висока ефективність методу без згубного впливу на навколишнє середовище за рахунок використання природних процесів. • Покращення екологічного стану прибережних ділянок та стану аквальних екосистем

Стадія готовності:  Доступна для демонстрації

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: інвестори, науково-дослідні та виробничі компанії, що працюють в галузі охорони навколишнього середовища Область діяльності партнера: збереження біорізноманіття, охорона водних ресурсів, захист берегів водосховищ від хвильової абразії. Завдання, які стоять перед партнером: спільна R&D діяльність, співпраця в галузі екології та підвищення ефективності у сфері охорони водних ресурсів.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору