Послуги університетуІнтродукція рослин і збереження біорізноманіття


Резюме:  У складі ННЦ «Інститут біології» функціонує Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна. Його метою є моніторинг, вивчення та відтворення рослинних ресурсів місцевої та світової флори шляхом створення, поповнення та збереження біологічних колекцій. Зокрема ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна має одну з найбільших колекцій магнолій у Східній Європі та понад 100-річний досвід їх культивування. Пропонується впровадження в озеленення міст стійких та високодекоративних видів магнолій (Magnolia) інтродукованих та адаптованих у Ботанічному саду.

Опис:  У складі ННЦ «Інститут біології» функціонує Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна. Його метою є моніторинг, вивчення та відтворення рослинних ресурсів місцевої та світової флори шляхом створення, поповнення та збереження біологічних колекцій. Зокрема ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна має одну з найбільших колекцій магнолій у Східній Європі та понад 100-річний досвід їх культивування. Пропонується впровадження в озеленення міст стійких та високодекоративних видів магнолій (Magnolia) інтродукованих та адаптованих у Ботанічному саду. Пропонується впровадження в озеленення міста стійких та високодекоративних сортів каштанів, сортів та форм гінкго дволопатевого (Ginkgo biloba) та різних видів роду клен (Acer), розмножених і вирощених у Ботанічному саду та добре адаптованих до кліматичних умов Києва та області. Пропонується впровадити в озеленення інтер’єрів та зимових садів виведені у Ботанічному саду та зареєстровані три сорти декоративно-листкових алое (Aloe), а також власних сортів гавортій (Haworthia) та міжродових гібридів гастролей (Gasteria X Aloe), що готуються до реєстрації як декоративно-листкові. Ботанічний сад пропонує морозостійкі сорти японської сакури що розмножують щепленням на черешні або вишні дрібнопилчастій. Підщепами слугують: Cerasus serrulata Lindl. У Ботанічному саду вирощуються такі сорти: Cerasus serrulata Lindl. 'Kanzan' Cerasus serullata Lindl. 'Schirofugen' Cerasus serullata Lindl. 'Plena' Рекомендуємо використовувати високо декоративні рослини роду Сакура у ландшафтному дизайні сучасних мегаполісів. Використовується у солітерних посадках, а також при висадженні алей у парках та скверах. Для покращення ландшафтного дизайну міст пропонуються нові сорти троянд: Троянди «Келих аромату» чайно-гібридної групи. У порівнянні з іншими даний сорт має насичений чайний аромат квіток, характерний лише декотрим представникам старовинних чайних троянд.Бутони пропонованого сорту кулясті, темно-червоні, майже чорні. Розкриваються повільно. Квітки темно-червоні, в середині дещо світліші, чашоподібні, 9–13 см у діаметрі, повні (45–50 пелюсток), по одній квітці на пагоні або зібрані у суцвіття. Листки темно-зелені, середні, шкірясті, з зубчастими краями. Кущі заввишки до 90 см, досить компактні, пагони міцні. Рекомендуємо сорт для вирощування на зріз квіток і для озеленення. Троянди ”Первісток” чайно-гібридної групи. У порівнянні з іншими у нашого сорту темно-червона квітка має неповторні оксамитові пелюстки. Бутони пропонованого сорту видовжені, темно-червоні. Квітки темно-червоні, келихоподібні, до 15 см у діаметрі, повні (25–27 пелюсток), пахучі, по одній квітці на міцних пагонах. Листки темно-зелені, великі, блискучі, шкірясті, з зубчастими краями. Кущі прямі, заввишки до 100 см. Рекомендуємо сорт для вирощування на зріз квіток і для озеленення.

Переваги та інновації:  • висока якість обслуговування, • рослини адаптовані до кліматичних умов Києва та області • багатий досвід з інтродукція рослин та їх адаптації до кліматичних умов, • низька вартість послуг.

Стадія готовності:  Доступна для демонстрації

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: державні, комунальні організації, інвестори, науково-дослідні компанії, що працюють в галузі в озеленення міст та збереження біорізноманіття, профільні управління Міністерства екології та природних ресурсів. Область діяльності партнера: діяльність в сфері послуг з озеленення міст та ландшафтного дизайну. Завдання, які стоять перед партнером: покращення стану озеленення та ландшафтного дизайну міст.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору