Послуги університетуПристрій для гасіння широкомасштабних пожеж на великих відстанях


Резюме:  Науково-технічна продукція - пристрій для гасіння пожеж (ПГП) нового покоління можна буде ефективно використовувати для гасіння пожеж на великих (порядку 1 км) відстанях, в безпечному для пожежників режимі.

Опис:  Науково-технічна продукція - пристрій для гасіння пожеж (ПГП) нового покоління можна буде ефективно використовувати для гасіння пожеж на великих (порядку 1 км) відстанях, в безпечному для пожежників режимі. Розробка дозволяє гасити важкодоступні пожежі: горіння резервуарів нафтопродуктів великої місткості, склади лісових матеріалів, літаків та іншої техніки, що зазнали аварії на аеродромах, корпусів електростанцій тощо. Гасіння можна здійснювати піною з порошком, збивати полум’я при аварійному горінні нафтових і газових свердловин.

Переваги та інновації:  Найчастіше пожежі гасять струменями води, піни або порошку, довжина яких мала: з ручного стволу вона становить 10 м, лафетного – 35 м. Широко використовують воду, бо дальність компактного водяного струменя досягає 70-80 м. Однак, при гасінні вуглеводнів водою є проблеми – вона тоне, в керосині, наприклад, горіння продовжується на поверхні води. Тому для гасіння важкодоступних пожарищ використовують багатоствольні артилерійські установки імпульсного пожежегасіння. Вони мають 30-50 стволів, об’єднаних в модулі з 3-4 стволів, в кожному є патрон з порошком, порохом, капсулем і електрозапальником. Порошок вилітає з патрону струменем. Загальним недоліком винаходів-аналогів є мала дальність. Крім того, пристрої-аналоги є небезпечними, особливо у випадку гасіння важкодоступних пожеж порошком і піною. Пристрій запропонованої розробки не має зазначених недоліків. Він дозволяє гасити масштабні пожежі на відстанях 1 км і більше.

Стадія готовності:  Доступна для демонстрації

Опис шуканого партнера:  УКР НДІ Цивільного захисту (Україна); Інститут геохімії навколишнього середовища (Україна). Від партнерів очікуємо допомоги у виготовленні дослідно-промислового зразка пристрою.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору