Послуги університетуОптоелектронний сенсор для рідин та газів


Резюме:  Пропонується фотоелектричний сенсор, який дає можливість проводити інтегральну експресну (загальну швидку) ідентифікацію різноманітних рідин та газів, що особливо важливо для продукції високої комерційної вартості. Сенсор базується на напівпровідниковій структурі, яка дуже чутлива до взаємодії поверхні з рідинами та газами. Шляхом технологічної обробки на поверхні утворюються ділянки з різними електронними властивостями, внаслідок чого вони дають різні відгуки при дії речовини, що контактує з поверхнею. Набір відгуків (а саме фотоелектричних сигналів, індукованих світлом), одержаних за різних умов експерименту, є індивідуальним для певної речовини і може використовуватись для її селективного розпізнавання. З метою поліпшення ефективності та точності розпізнавання, отримані дані піддаються аналізу математичними методами розпізнавання образів.

Опис:  Пропонується фотоелектричний сенсор, який дає можливість проводити інтегральну експресну (загальну швидку) ідентифікацію різноманітних рідин та газів, що особливо важливо для продукції високої комерційної вартості. Сенсор базується на напівпровідниковій структурі, яка дуже чутлива до взаємодії поверхні з рідинами та газами. Шляхом технологічної обробки на поверхні утворюються ділянки з різними електронними властивостями, внаслідок чого вони дають різні відгуки при дії речовини, що контактує з поверхнею. Набір відгуків (а саме фотоелектричних сигналів, індукованих світлом), одержаних за різних умов експерименту, є індивідуальним для певної речовини і може використовуватись для її селективного розпізнавання. З метою поліпшення ефективності та точності розпізнавання, отримані дані піддаються аналізу математичними методами розпізнавання образів.

Переваги та інновації:  На відміну від звичайних методів хімічного аналізу, цей підхід дає можливість ідентифікувати речовину без дослідження безпосередньо її хімічної природи, що пришвидшує та полегшує процес тестування, та не потребує складного обладнання і кваліфікованого персоналу. Характеристики речовини можуть бути представлені у вигляді 2Dабо 3Dкарти. У порівнянні з відомими сенсорами та сенсорними масивами, наприклад, хімічними польовими транзисторами, не потрібна ізоляція численних електричних контактів від контактуючої речовини, оскільки різні сенсори комутуються (адресуються) оптично. Сенсор повністю сумісний з уже існуючою і ефективною кремнієвою технологією, яка широко використовується для виробництва багатьох мікроелектронних приладів.

Стадія готовності:  Пропозиція в стадії розробки

Коментарі до стадії готовності:  • Харчова та сільськогосподарська промисловості (тестування якості як під час виробництва, так і за його межами; тестування природних перетворень харчових рідин та старіння); • Парфумерія та косметика; • Фармацевтика, біомедицина; • Загальна безпека (вибухові, наркотичні, отруйні речовини); • Виявлення контрафактної продукції.

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: організації харчової та сільськогосподарської промисловості, інвестори, науково-дослідні установи. Область діяльності партнера: діяльність в сфері ідентифікацію різноманітних рідин та газів. Завдання, які стоять перед партнером: тестування та ідентифікація різноманітних речовин. Партнери, які були б зацікавлені у співпраці щодо створення Консорціуму для подачі пропозиції в рамках Програми «Горизонт-2020».

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору