Послуги університетуФормування механізмів залучення громадянського суспільства до вирішення екологічних проблем в Україні: приклад Голосіївського району м. Києва


Резюме:  Проект спрямований на виявлення ризиків виникнення надзвичайних ситуацій природно-техногенного характеру, що існують у великому місті, ознайомлення населення з існуючими загрозами та моделлю поведінки при їх можливому настанні

Опис:  Дослідницький проект з публічною презентацією результатів. Проект спрямований на виявлення ризиків виникнення надзвичайних ситуацій природно-техногенного характеру, що існують у великому місті, ознайомлення населення з існуючими загрозами та моделлю поведінки при їх можливому настанні. Загалом ризики надзвичайних ситуацій у місті, особливо великому, є дуже високими, по-перше, з огляду на значний наявний промисловий потенціал, а по-друге, зважаючи на високу щільність зосередженого тут населення, що робить загрози враження особливо небезпечними. За останні роки в Києві трапилася ціла низка надзвичайних ситуацій, тому інформування населення про можливі загрози та поведінку при їх настанні є життєво важливим питанням, що може врятувати життя та здоров’я людини, особливо в умовах зростання терористичних загроз у нашій країні.

Переваги та інновації:  Ризик виникнення надзвичайних ситуацій особливо зростає у великих містах з високим техногенним навантаженням та високим рівнем зосередження населення. Київ – одне з таких міст. Як потужний промисловий центр він зосереджує низку потенційно небезпечних об’єктів, де зберігаються або використовуються (в силу технологічних процесів) небезпечні хімічні, вибухо- чи пожежонебезпечні речовини, інші джерела небезпеки. Проте навіть за настання надзвичайної ситуації її наслідки – кількість постраждалих та рівень збитків - можна значно знизити завдяки готовності населення. Тому підвищення рівня готовності та формування ефективної протидії є надзвичайно важливим завданням, особливо в умовах нових викликів і загроз, які є нині в Україні. Вибір Голосіївського району як пілотного для даного проекту не випадковий і ґрунтується на його високій релевантності для визначених цілей (поєднання районів техногенного навантаження з включенням збережених природних комплексів – Голосіївський ліс, Голосіївський парк). Таким чином, реалізація проекту сприятиме виявленню існуючих дисбалансів у системі готовності населення до підвищених ризиків, формуванню більш усвідомленої оцінки ситуації та зниженню негативних наслідків у випадку настанню надзвичайних ситуацій.

Стадія готовності:  Пропозиція в стадії розробки

Опис шуканого партнера:  • Громадська організація, що працює в сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки; • Громадська організація, що працює в сфері розвитку місцевих громад, та підвищення їх активності • Бізнес, зорієнтований на розвиток громадянської активності; • Органи місцевого самоврядування. Партнер сприятиме реалізації та удосконаленню продукту.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору