Послуги університетуТонке широкосмугове радіо-поглинальне покриття для захисту від електромагнітного випромінювання мікрохвильового діапазону


Резюме:  Пропонуються розробка радіо-поглинальних покриттів на основі металевих плівок нанометрової товщини зі штучно створеною структурою електропровідних острівків (мета-матеріал)

Опис:  Пропонуються розробка радіо-поглинальних покриттів на основі металевих плівок нанометрової товщини зі штучно створеною структурою електропровідних острівків (мета-матеріал). Перевагою покриттів є їх мала товщина і широка смуга поглинання електромагнітного випромінювання (в 2-5 разів більша ніж у сучасних аналогів при тій же товщині). Поглинальні та відбиваючі властивості покриттів пов'язані з впливом розмірних ефектів на їх резистивні властивості. Було отримано 80-90% поглинання енергії падаючого електромагнітного випромінювання в 8-мм та 3 см діапазонах довжин хвиль для покриттів, які містили тільки один шар металу з високою провідністю, заданою структурою острівків та товщиною близько 10 нм. Передбачається, що ефективність поглинання буде збільшена для покриттів, які будуть містить декілька шарів металу та після оптимізації форми та розміру острівків. Аналогічні результати очікуються і для інших діапазонів електромагнітних хвиль за рахунок слабкої частотної залежності спостережуваного ефекту. Передбачається, що загальна товщина захисного покриття не перевищуватиме 1-2 мм. Для виготовлення покриттів застосовуються методи високо-вакуумного осадження. Ці методи забезпечують прийнятну відтворюваність властивостей покриттів і забезпечують мінімальні витрати матеріалів за рахунок високого ступеню контролю параметрів процесу.

Переваги та інновації:  • Широка смуга поглинання • Мала товщина покриття

Стадія готовності:  У процесі розробки / лабораторні випробування

Коментарі стану прав інтелектуальної власності:  Розробка захищена патентом України №93293 та Європейським патентом EP2443914 A. Є додаткове ноу-хау.

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: інвестори, науково-дослідні та виробничі установи які беруть участь у розробці та виробництві нових систем захисту від електромагнітного випромінювання. Область діяльності партнера: R&D діяльність, розробка елементів захисту від електромагнітного випромінювання, розробка радіо-поглинальних матеріалів. Завдання, які стоять перед партнером: спільна R&D діяльність, тестування обладнання, виготовлення промислових зразків радіо-поглинальних матеріалів, організація виробництва.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору