Послуги університетуПов’язки для лікування ран та опіків на основі радіовійно-зшитих гідрогелів


Резюме:  Ранові пов’язки з радіаційно-зшитих гідрогелів (РЗГГ) є сучасним засобом для надання екстреної допомоги при опіках, кровотечі та відкритому пневмотораксі (травматична розгерметизація грудної клітини). Вони являють собою еластичні плівки товщиною 3-5 мм із РЗГГ – прозорого желеподібного стерильного матеріалу, що на 80-90% складається з води. Це 3-d полімерна сітка (губка) з розміром пор менше 1 мкм, завдяки чому вона утримує воду, допускає дифузію розчинів, але не пропускає бактерії. Такі пов’язки мають бути біологічно сумісними та не прилипати до ран. Вони можуть містити знеболюючі, антисептичні, кровозупинні та інші лікарські засоби. РЗГГ-пов’язки допущені і рекомендовані до застосування у військах НАТО. В Україні вони не виробляються. Імпортні РЗГГ-повязки добре зарекомендували себе в зоні АТО і входять до переліку найбільш актуальних поставок волонтерів.

Опис:  Ранові пов’язки з радіаційно-зшитих гідрогелів (РЗГГ) є сучасним засобом для надання екстреної допомоги при опіках, кровотечі та відкритому пневмотораксі (травматична розгерметизація грудної клітини). Вони являють собою еластичні плівки товщиною 3-5 мм із РЗГГ – прозорого желеподібного стерильного матеріалу, що на 80-90% складається з води. Це 3-d полімерна сітка (губка) з розміром пор менше 1 мкм, завдяки чому вона утримує воду, допускає дифузію розчинів, але не пропускає бактерії. Такі пов’язки мають бути біологічно сумісними та не прилипати до ран. Вони можуть містити знеболюючі, антисептичні, кровозупинні та інші лікарські засоби. РЗГГ-пов’язки допущені і рекомендовані до застосування у військах НАТО. В Україні вони не виробляються. Імпортні РЗГГ-повязки добре зарекомендували себе в зоні АТО і входять до переліку найбільш актуальних поставок волонтерів.

Переваги та інновації:  Розробка вітчизняної технології виробництва РЗГГ-пов’язок дозволить суттєво знизити їх вартість за рахунок застосування українських матеріально-технічних ресурсів. Ми досліджуємо процеси радіаційної зшивки у водних розчинах різного складу багатокомпонентних сумішей водорозчинних полімерів в широкому діапазоні молекулярних мас, а також природних матеріалів, таких як желатин та агар-агар. Опромінення гідрогелів в шарах товщиною 2-5 мм здійснюється релятивістськими електронами з енергією 1 або 4 МеВ. Досліджено залежності ефективності радіаційної зшивки за механічними параметрами від флюєнсу та інтенсивності опромінення. Гідрофільність та газопроникність радіаційно-зшитих гідрогелів досліджено як функцію їх хімічного складу та умов опромінення. На даний час триває пошук оптимального складу вихідних гідрогелів та режиму їх електронного опромінення, що дозволить виготовляти РЗГГ з необхідними характеристиками при флюєнсах радіації 2,5 – 10 Мрад. Таке опромінення дозволяє досягти хірургічного рівня стерильності (10-6) матеріалу без суттєвого впливу на властивості ряду фармацевтичних засобів у складі РЗГГ. На даний час отримано експериментальні зразки раневих повязок на основі радіаційно-зшитих гідрополімерних композитів. За здатністю утримувати і віддавати воду, міцністю на розрив і пружністю, а також оптичною прозорістю вони близькі до показників РЗГГ бренду AQUA-GEL®. На основі аналізу одержаних результатів сформульовані головні фізико-хімічні принципи технології виготовлення РЗГГ для використання їх як ранових пов’язок, призначених для надання першої медичної допомоги при опіках і відкритих ранах. Ми плануємо вводити у ці полімерні матеріали в процесі зшивки наночастинки срібла, які є сильним бактерицидним агентом.

Стадія готовності:  Пропозиція в стадії розробки

Опис шуканого партнера:  Ми шукаємо партнерів в Україні, які зможуть робити доклінічні дослідження для оптимізації складу та наповнювачів цих пов’язок, а також партнерів за кордоном, які мають сучасне обладнання для фізико-хімічних досліджень отриманих гідгогелів та наносистем.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору