Послуги університетуФотокатод в області ультрафіолетового випромінювання


Резюме:  Нами було встановлено, що почергова адсорбція атомів Gd та О на поверхняхSi(113) та Si(100) дозволяє отримувати шаруваті системи із окислених атомів Gd. На поверхні Si утворюється температурно стабільний окисел близький до Gd2O3 з роботою виходу  1.0 еВ. Робота виходу такої поверхні практично не змінюється при перебуванні її у вакуумі, а при незначних змінах відновлюється відпалом при температурах до 600С.. Фактично нами створена технологія приготування на Si підкладинці широкозонного напівпровідника з негативною електронною спорідненістю і низькою роботою виходу поверхні, стабільного в часі в умовах вакууму. Така система може бути використана в якості ефективного фотокатоду для фотопомножувачів у діапазоні ультрафіолетового випромінювання. У світі є аналоги нашій системі. Це плівки алмазу (100) вирощені шляхом гомоепітаксії, плівки алмазу на Si(100), плівки окисленого Csна поверхні GaN. На наш погляд створена нами технологія є більш дешевою.

Опис:  Нами було встановлено, що почергова адсорбція атомів Gd та О на поверхняхSi(113) та Si(100) дозволяє отримувати шаруваті системи із окислених атомів Gd. На поверхні Si утворюється температурно стабільний окисел близький до Gd2O3 з роботою виходу  1.0 еВ. Робота виходу такої поверхні практично не змінюється при перебуванні її у вакуумі, а при незначних змінах відновлюється відпалом при температурах до 600С.. Фактично нами створена технологія приготування на Si підкладинці широкозонного напівпровідника з негативною електронною спорідненістю і низькою роботою виходу поверхні, стабільного в часі в умовах вакууму. Така система може бути використана в якості ефективного фотокатоду для фотопомножувачів у діапазоні ультрафіолетового випромінювання. У світі є аналоги нашій системі. Це плівки алмазу (100) вирощені шляхом гомоепітаксії, плівки алмазу на Si(100), плівки окисленого Csна поверхні GaN. На наш погляд створена нами технологія є більш дешевою.

Переваги та інновації:  *

Стадія готовності:  Пропозиція в стадії розробки

Коментарі до стадії готовності:  В подальших дослідженнях необхідно порівняти квантову ефективність створеної нами поверхні і поверхонь на основі алмазу, їх стабільність з часом експлуатації.

Опис шуканого партнера:  Для виконання цієї роботи нам необхідні партнери для виконання спільних досліджень та утворення консорціуму з метою подачі пропозицій до програми Horizon 2020.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору