Послуги університетуБлижньопольовий НВЧ скануючий мікроскоп з активним зондом модуляційного типу


Резюме:  Розроблений і виготовлений пристрій відноситься до контрольно-вимірювальної техніки, а саме до скануючої зондової ближньопольової надвисокочастотної (НВЧ) мікроскопії і призначений для вимірювання розподілу малих неоднорідностей відносної діелектричної проникності  зразків в мікроелектроніці, електронній техніці, наукових дослідженнях, нанотехнологіях та для удосконалення методів виготовлення високооднорідних діелектричних матеріалів. У відомих ближньопольових мікроскопах подальше зростання точності вимірювань обмежується стабільністю перестроюваних аналогових НВЧ генераторів. Разом з тим, використання високостабільних цифрових НВЧ синтезаторів неможливе в існуючих схемах ближньопольових мікрохвильових мікроскопів з модуляційною методикою.

Опис:  Розроблений і виготовлений пристрій відноситься до контрольно-вимірювальної техніки, а саме до скануючої зондової ближньопольової надвисокочастотної (НВЧ) мікроскопії і призначений для вимірювання розподілу малих неоднорідностей відносної діелектричної проникності  зразків в мікроелектроніці, електронній техніці, наукових дослідженнях, нанотехнологіях та для удосконалення методів виготовлення високооднорідних діелектричних матеріалів. У відомих ближньопольових мікроскопах подальше зростання точності вимірювань обмежується стабільністю перестроюваних аналогових НВЧ генераторів. Разом з тим, використання високостабільних цифрових НВЧ синтезаторів неможливе в існуючих схемах ближньопольових мікрохвильових мікроскопів з модуляційною методикою. На винайдений спосіб та пристрій автори отримали Патент України на винахід №105970, 2014 р. Висока просторова роздільна здатність, тобто локальність вимірів, не залежить від довжини хвилі і визначається тільки радіусом скруглення кінчика голки зонда (від міліметрів до нанометрів). 1. Висока роздільна здатність по  ~10-3 дозволяє знімати топограми розподілу неоднорідностей діелектричних параметрів платівок та плівок для мікросмужкових НВЧ систем. 2. Це дозволяє вдосконалювати технологію виготовлення высокооднорідних платівок та плівок в НВЧ та нанотехнологіях. Однорідність по  - це однорідність хвильового опіру і тому висока добротність мікросмужкових НВЧ резонаторів та фільтрів, наприклад для супутникового зв’язку. 3. Промисловість, наука - інтроскопія, дефектоскопія, ближньопольова томографія. 4. Біологія та медицина. Наприклад - ближньопольова НВЧ томографія біологічних середовищ. Єдиний на сьогодні метод неінвазивного контролю нагрівання внутрішніх біологічних тканин в процессі гіпертерміі. Метод дозволяє утримувати температурний фон в достатньо вузьких межах, адже перегрів руйнує здорові клітини, а недостатнє нагрівання - стимулює ріст ракових клітин. Неінвазивно контролюється весь глибинний профіль температури.

Переваги та інновації:  Запропонована нами методика усуває недолік пов'язаний з обмеженням зростання точності вимірювань за рахунок керованого активного зонда модуляційного типу у сукупності з цифровим НВЧ синтезатором, забезпечує збільшення точності реєстрації малих зміщень резонансної частоти зонда та підвищує стабільність тракту. Це значно покращує роздільну здатність вимірювання малих неоднорідностей. Одночасно забезпечується апаратне спрощення і здешевлення ближньопольового мікрохвильового мікроскопа.

Стадія готовності:  Доступна для демонстрації

Коментарі стану прав інтелектуальної власності:  На винайдений спосіб та пристрій автори отримали Патент України на винахід №105970, 2014 р.

Опис шуканого партнера:  Для виконання цієї роботи нам необхідні партнери для виконання спільних досліджень та утворення консорціуму з метою подачі пропозицій до програми Horizon 2020.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору