Послуги університетуСтворення MEMS лабораторії на базі Корпорації «Науковий парк Київський університет імені Тараса Шевченка»


Резюме:  MEMS системи - це технології і пристрої, що поєднують в собі мікроелектронні та мікромеханічні компоненти. Перша MEMS лабораторія була створена на базі Стенфордського університету. Зараз у світі існують декілька MEMS лабораторій у найбільш розвинених країнах (США, Німеччина, Сінгапур та ін.). Такі лабораторії є основою розвитку сучасних технологій створення мікропристроїв для промисловості. Типові розміри MEMS елементів лежать в діапазоні від 0,1 до 100 мікрометрів, тоді як розміри кристала MEMS мікросхеми мають розміри від 20 мікрометрів до 1 мм. Серед електромікромеханічних елементів, які зараз знайшли широке розповсюдження, потрібно відзначити так звані «сенсори» - датчики тиску, акселерометри, гіроскопи, мікрофони, тобто вимірювальні прилади що переводять механічний рух, або іншу фізичну дію в електричний сигнал та навпаки «актуатори», що переводять електричний сигнал в фізичні дії. Такі елементи на побутовому рівні використовуються зараз в сучасних планшетах, телефонах, фотокамерах, ноутбуках, в системах безпеки автомашин та інше. Подібні мікроелектричні пристрої використовуються також в навігаційних пристроях супутників, та, наприклад, при створенні високоточної зброї.

Опис:  MEMS системи - це технології і пристрої, що поєднують в собі мікроелектронні та мікромеханічні компоненти. Перша MEMS лабораторія була створена на базі Стенфордського університету. Зараз у світі існують декілька MEMS лабораторій у найбільш розвинених країнах (США, Німеччина, Сінгапур та ін.). Такі лабораторії є основою розвитку сучасних технологій створення мікропристроїв для промисловості. Типові розміри MEMS елементів лежать в діапазоні від 0,1 до 100 мікрометрів, тоді як розміри кристала MEMS мікросхеми мають розміри від 20 мікрометрів до 1 мм. Серед електромікромеханічних елементів, які зараз знайшли широке розповсюдження, потрібно відзначити так звані «сенсори» - датчики тиску, акселерометри, гіроскопи, мікрофони, тобто вимірювальні прилади що переводять механічний рух, або іншу фізичну дію в електричний сигнал та навпаки «актуатори», що переводять електричний сигнал в фізичні дії. Такі елементи на побутовому рівні використовуються зараз в сучасних планшетах, телефонах, фотокамерах, ноутбуках, в системах безпеки автомашин та інше. Подібні мікроелектричні пристрої використовуються також в навігаційних пристроях супутників, та, наприклад, при створенні високоточної зброї. Мета та завдання проекту Створити MEMS лабораторію на базі Корпорації «Науковий парк Київський університет імені Тараса Шевченка». Лабораторія буде розміщуватися у «чистому приміщенні», де в повітрі буде підтримуватися кількість часток розміром рівним або більшим ніж 1 мкм не більше 10-100 на кубічний метр повітря. MEMS лабораторія буде включати сучасне обладнання для фотолітографії в ультрафіолетовому діапазоні, обладнання для хімічного паро-фазного осадження, обладнання для термо-вакуумного або іонно-плазмового напилення, метрологічне обладнання та інше. Планується що загальна площа «чистого приміщення» буде складати 400-800 кв. метрів. Крім створення самої лабораторії передбачається спільна з партнерами, що візьмуть участь в проекті, розробка технологічних карт та виробництво MEMS систем, які мають попит на міжнародному ринку. В зв’язку з вищевикладеним є такі напрямки діяльності: • Залучення до проекту і модернізація існуючих в Києві чистих приміщень (доведення їх до необхідного рівня чистоти); • Отримання, освоєння і налагоджування обладнання для MEMS лабораторії; • Підготовка кадрів для роботи в MEMS лабораторії (обов’язкове стажування в існуючих MEMS лабораторіях); • Відпрацювання MEMS технологій по випуску сучасних мікроприладів (за допомогою існуючих MEMS лабораторій за кордоном України), наприклад, різних видів сенсорів, індивідуальних мікродатчиків поранення, мікрообладнання для безпілотників, навігаційного обладнання для супутників та інше.

Переваги та інновації:  Створення MEMS лабораторії має стратегічне значення для розвитку сучасних технологій (перш за все нанотехнологій) в електронній промисловості України в тому числі і в оборонній сфері (високоточне озброєння, навігаційне обладнання для військових супутників та безпілотників, мікрообладнання для розвідки, датчики поранення та інше). Крім того, можлива передача кількох технологічних карт з випуску сучасних елементів мікроприладів цивільного призначення (сенсорів, мікро-акселераторів, актуаторів та інше), які мають сталий попит на міжнародному ринку, що забезпечить високу рентабельність роботи лабораторії та можливість створення та розвитку сучасних українських технологій.

Стадія готовності:  Пропозиція в стадії розробки

Опис шуканого партнера:  Тип шуканого партнера: інвестори, науково-дослідні та виробничі установи які зацікавлені в спільному створенні на території України сучасної MEMS лабораторії. Область діяльності партнера: R&D діяльність, розробка елементів MEMS систем, розробка технологічного обладнання для MEMS лабораторії, будівництво та модернізація «чистих приміщень». Завдання, які стоять перед партнером: спільна R&D діяльність, тестування обладнання, організація виробництва MEMS систем.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору