Послуги університетуТехнологія побудови рефлекторних інтелектуальних систем


Резюме:  Пропонуємо технологію побудови рефлекторних інтелектуальних систем, які можна застосувати для: голосового управління технічними пристроями, прогнозування різноманітних процесів (в т.ч. соціально-економічних), прогнозування футбольних матчів, обробки природно-мовних текстів, природно-мовного доступу до баз даних та ін. Це принципово новий клас систем штучного інтелекту

Опис:  Пропонуємо технологію побудови рефлекторних інтелектуальних систем, які можна застосувати для: голосового управління технічними пристроями, прогнозування різноманітних процесів (в т.ч. соціально-економічних), прогнозування футбольних матчів, обробки природно-мовних текстів, природно-мовного доступу до баз даних та ін. Це принципово новий клас систем штучного інтелекту. В їх основі не нейромережі, не бази знань, не логічне програмування. Математичний апарат теорії дозволяє розрахувати величини впливу різноманітних факторів на можливі реакції у відповідності з тим, як формуються рефлекси в живій природі. Пропонується не просто окрема система, а цілісна технологія побудови рефлекторних інтелектуальних систем різноманітного призначення. В цій технології – нова ідея, яка базується на результатах, отриманих в теорії несилової взаємодії. Рішення задач голосового управління, прогнозування, обробки природно-мовного тексту, розпізнавання представляється як вибір реакції, на яку здійснюється максимальний вплив динамічного оточення та пам‘яті інтелектуальної системи. Тому реакція рефлекторної інтелектуальної системи визначаються несиловими впливами (в том числі голосом людини) на неї точно так, як це реалізовано в живій природі. Запорукою цьому є відкриті в теорії несилової взаємодії закономірності між різноманітними впливами в природі та ймовірностями реакцій на ці впливи. Приклади роботи систем, створених по цій технології: • В системі голосового управління телевізором (ГУТ) людина вимовляє фразу, що містить інформацію про бажану «реакцію» і виконує цю дію пультом. Наприклад: «Включи будь ласка канал ICTV», «Переключись на ICTV», та ін. Система навчається правильно реагувати на впливи фрагментів голосу людини. І після недовгого навчання сама починає правильно реагувати на довільні звертання, які містять команди. Ймовірність правильної реакції системи голосового управління телевізором практично дорівнює 1. • В системі прогнозування результатів футбольних матчів зберігається статистика попередніх зустрічей. Реакція - результат майбутнього матчу. Точно так само як і в системі ГУТ виробляється відповідна реакція (прогнозований результат) на множину впливів (попередні результати, де проходить матч, хто суперник і т.п.). Імовірність правильного прогнозування результатів матчів (виграш, нічия, програш) близько 0,6. А рахунків матчів – близько 0,12.

Переваги та інновації:  В зв’язку з тим, що технологія направлена на вироблення рефлексів на ті чи інші впливи, то немає необхідності створювати бази знань, зберігати словники, зберігати відмінки слів і т.п. Тому такі системи простіші, дешевші, легко навчаються, добре вміють виділяти із вхідного потоку корисну інформацію і навпаки, не реагують на випадкові впливи. Є розроблені дослідні зразки систем, що реагують на голос людини (системи голосового управління телевізором, телефоном, терміналами). Також більше 5 років знаходиться в експлуатації система прогнозування результатів футбольних матчів, та ін. Основні переваги: • не висока вартість розробки, і, відповідно невеликий термін виконання подібних проектів, • висока ефективність одержуваної продукції.

Стадія готовності:  Доступна для демонстрації

Опис шуканого партнера:  Варіанти співпраці з партнерами в розрізі проектів: • Створення проблемно-орієнтованих рефлекторних систем по замовленню компаній. Тоді в якості партнера виступатиме Замовник такого продукту. Партнер дає завдання та фінансує розробку. • Створення методології та інструментальних засобів рефлекторної технології з подальшим виходом на ринок з типовими засобами, які можна вбудовувати в різноманітні інформаційні та інтелектуальні системи. Потрібен Інвестор такого проекту. Партнер фінансує розробку.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору