Послуги університетуІнформаційна технологія для моделювання та розпізнавання дактильної жестової мови


Резюме:  Мета інноваційної розробки - вирішення проблеми вивчення і розуміння жестової мови як одного із засобів спілкування всіх людей та швидкої адаптації громадян з вадами слуху в суспільство і сприйняття суспільством цих людей шляхом створення та впровадження сучасних комп’ютерних інформаційних технологій, включаючи можливості дистанційного навчання.

Опис:  Мета інноваційної розробки - вирішення проблеми вивчення і розуміння жестової мови як одного із засобів спілкування всіх людей та швидкої адаптації громадян з вадами слуху в суспільство і сприйняття суспільством цих людей шляхом створення та впровадження сучасних комп’ютерних інформаційних технологій, включаючи можливості дистанційного навчання. Саме створення та використання інформаційних технологій дозволить освоїти жестову мову і її складову частину – дактильну жестову мову широкому загалу користувачів, в першу чергу дітям із спеціалізованих шкіл та викладачам вищої школи, де навчаються люди з вадами слуху, працівникам державних і приватних установ, які у своїй роботі спілкуються з глухими людьми (медицина, поліція, обслуговуюча, готельна сфера, магазини та ін.). У світі від 5% до 8% людей мають проблеми зі слухом, і жестова мова є одним із важливих каналів спілкування цих людей. Зокрема, в Україні близько 0.5 млн. людей з вадами слуху, а нагальна потреба знати жестову мову є у більш ніж 5 млн. людей. Навчання дітей цієї категорії здійснюється у 59 спецшколах та 20 університетах. Сучасні засоби для вивчення жестової мови всіма громадянами не створені в повній мірі як в Україні, так і в усьому світі. Дана розробка має бути взята за стандарт жестової мови для затвердження державними органами в якості офіційної державної мови. Запропоновані технології та розроблене методичне забезпечення є унікальними для України і не мають аналогів у світі.

Переваги та інновації:  Саме створення та використання інформаційних технологій дозволить освоїти жестову мову і її складову частину – дактильну жестову мову широкому загалу користувачів, в першу чергу дітям із спеціалізованих шкіл та викладачам вищої школи, де навчаються люди з вадами слуху, працівникам державних і приватних установ, які у своїй роботі спілкуються з глухими людьми (медицина, поліція, обслуговуюча, готельна сфера, магазини та ін.). Дана розробка орієнтована на розробку стандарту жестової мови для затвердження державними органами в якості офіційної державної мови. Запропоновані технології та розроблене методичне забезпечення є унікальними для України і не мають аналогів у світі.

Стадія готовності:  Готове до впровадження

Коментарі до стадії готовності:  На сьогоднішній день створені працюючі прототипи такої технології (сумісно з науковцями Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України)

Опис шуканого партнера:  Для впровадження розробленої технології має бути державне замовлення, або залучення потенційних партнерів, які можуть впровадити таку розробку для широкого загалу користувачів, в тому числі і з використанням мобільних пристроїв та через інтернет-технології. Зацікавленність у партнерах з різних країн світу щодо створення Консорціуму для подачі пропозиції в рамках Програми «Горизонт-2020» в області створення інформаційного-комунікаційних технологій для моделювання, розпізнавання та вивчення жестових мов різних країн.

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору