Послуги університетуІнваріантно-поляризаційний сейсмічний спосіб визначення (контролю) пружної симетрії і пружних сталих товщі гірських порід


Резюме:  Розробка стосується технологій пошуків і розвідки корисних копалин, моніторингу родовищ. Вона може бути використана для підвищення ефективності сейсморозвідки при пошуках і розвідці родовищ нафти і газу та надійності оцінки петрофізичних параметрів і параметрів продуктивності порід-колекторів сейсмоакустичними методами. Розробка впроваджується на персональному комп’ютері шляхом встановлення спеціального програмного забезпечення. Подана заявка на винахід.

Опис:  Розробка стосується технологій пошуків і розвідки корисних копалин, моніторингу родовищ. Вона може бути використана для підвищення ефективності сейсморозвідки при пошуках і розвідці родовищ нафти і газу та надійності оцінки петрофізичних параметрів і параметрів продуктивності порід-колекторів сейсмоакустичними методами. Розробка впроваджується на персональному комп’ютері шляхом встановлення спеціального програмного забезпечення. Подана заявка на винахід.

Переваги та інновації:  Суттєвим недоліком інших способів є також те, що вони не у повній мірі забезпечують розрізнення ефектів неоднорідності й анізотропії в товщі гірських порід, а визначення площини симетрії не є гарантією однозначного вибору стандартної системи координат та визначення пружної симетрії. Надійність визначення пружних сталих в цьому способі в значній мірі залежить від вибору системи спостережень і вибору типу моделі середовища. Ці недоліки значно ускладнюють можливості об’єктивної оцінки азимутальних параметрів сейсмічних хвиль і, відповідно, апостеріорну достовірність оцінок азимутальної анізотропії прогнозних петрофізичних характеристик та параметрів продуктивності колекторів нафти і газу. Запропонований інваріантно-поляризаційний сейсмічний спосіб визначення пружних сталих та їх симетрії не лише забезпечує надійне визначення пружних сталих товщі гірських порід у стандартній акустичній системі координат,але й згладжує флуктуаційну складову азимутальної сейсмічної анізотропії, обумовленої неоднорідністю будови й складу товщ гірських порід. Дану розробку можна застосовувати при дослідженнях сильно анізотропних середовищ будь-якої симетрії.

Стадія готовності:  Доступна для демонстрації

Опис шуканого партнера:  Науково-дослідні та освітні установи, нафтогазові компанії

Мова спілкування:  English / Русский язык / Українська мова

Пропозиція (файл PDF):  Завантажити	

Завантажити пропозицію on-line.

← Повернення до списку

Вгору