Наукові публікації університету

Фінансова криза як стимул до консолідації банківської системи

Вступ. Необхідність реформування банківської системи України назріла вже давно. Щоб забезпечити стабільний економічний розвиток країни, необхідно мати надійну, стійку до фінансово-економічних потрясінь, із прозорою структурою власності та прозорою системою звітності банківську систему, яка користується високим ступенем довіри вкладників та потенційних інвесторів. Зарубіжний досвід свідчить, що одним із дієвих методів реформування банківської системи, яка схильна до нестабільності і містить значну кількість установ, що не беруть активної участі в кредитуванні суб’єктів національної економіки, є її консолідація.

Мета. Метою статті є уточнення організаційних аспектів консолідації банківського сектору України на основі узагальнення позитивного досвіду проведення банківської реформи в країнах Центрально-Східної Європи.

Методологічна база дослідження. Для досягнення мети було використано комплекс загальнонаукових і спеціальних методів дослідження. Вирішення поставлених задач здійснювалося за допомогою методів спостереження, порівняння, аналогії, статистичних методів дослідження особливостей розвитку банківської системи України, низки країн Центрально-Східної Європи, ЄС та Єврозони, а також методів графічного зображення результатів дослідження.

Результати. Дослідження особливостей розвитку банківської системи України у 2001-2016 рр. дозволило зробити висновок про те, що лише фінансова криза, яка розпочалася в країні у 2014 році, ознаменувала початок консолідаційних процесів у вітчизняному банківському секторі. З’ясовано, які заходи адміністративного характеру вже реалізовано в Україні для успішної консолідації банківської системи. Також визначено, які ринкові консолідаційні тригери найбільш ймовірно слід очікувати в майбутньому. Акцентовано увагу на необхідності дослідження надалі консолідаційних процесів у контексті мінімізації ризиків надмірної концентрації різних сегментів ринку банківських послуг України.

ID: 167173
Кількість показів: 39
дата змінення: 14.09.2016 12:13:44
Ким змінено (ім'я): (econom15) Діана Третяк
Вид роботи:  Наукова публікація
Тип роботи:  Наукова стаття
Кількість сторінок:  8
Рік видання:  2016
Звітний рік:  2016
Видання:  Економічний аналіз
Том:  23
Випуск, частина:  1
Номери сторінок:  142-152
Галузь науки:  Економіка / Бізнес
Автори,співробітники Університету:  Тригуб Олена Володимирівна / 
Кафедра / Відділ:  страхування, банківської справи та ризик-менеджменту
Посилання на статтю (посилання на рецензію в журналі (для монографій):  http://econa.org.ua/index.php/econa/article/view/1085
Ключові слова:  банківська система; реорганізація; консолідація банківської системи; концентрація банківського сектору; злиття та поглинання; фінансова криза
Опубліковано за рішенням Вченої ради:  ні
Інститут/Факультет:  Економічний факультет

Повернення до списку

Вгору