Наукові публікації університету

Підходи до визначення фінансових шоків

Невизначеність, як основна ознака сьогодення, є передумовою виникнення економічних та фінансових шоків, які все частіше стають причинами розгортання кризових ситуацій. Фінансові шоки, які передували виникненню глобальної фінансової кризи 2007 – 2009 рр., а також в тому числі були її наслідками, зумовили необхідність більш ґрунтовного дослідження їх природи та генезису. Дослідження має на меті розкриття сутності, ознак та таксономії фінансових шоків з позицій посткейнсіанської теорії монетарної економіки.
В результаті проведеного дослідження встановлено, що основними ознаками шоків є стохастичність, різка суттєва зміна ситуації, неконтрольованість, реалізований ризик. Найбільш явними наслідками шоку, як правило, є зниження добробуту, посилення невизначеності і розвиток кризових явищ. Зазначені ознаки та наслідки шоків також притаманні й фінансовим шокам, з тією відмінністю, що наслідки фінансових шоків можуть бути як позитивними, так і негативними. Обстоюється підхід розгляду фінансових шоків в контексті фінансових ринків.  Відповідно пропонується фінансовим шоком вважати різку зміну ситуації на фінансових ринках, більшою мірою випадкову та слабко контрольовану, наслідком якої є різке розбалансування грошових потоків економічних агентів, і, як правило, але не обов’язково настання кризової ситуації. Також висувається ідея розгляду фінансових шоків в контексті чотирьох основних сегментів фінансового ринку, зокрема фондового, валютного, кредитного та депозитного ринків. Зазначено, що фінансові шоки можуть як виникати на розглянутих ринках, так і можуть мігрувати з одного ринку на інший, зумовлюючи виникнення ланцюгових реакцій.
Запропонований підхід дозволяє в подальших дослідженнях сконцентруватися на визначенні основних характеристик фінансових шоків, особливостей фінансових шоків в розрізі кожного з сегментів фінансового ринку, а також каналів їх трансмісії.

ID: 191992
Кількість показів: 147
дата змінення: 15.09.2017 10:57:19
Ким змінено (ім'я): (econom15) Діана Третяк
Вид роботи:  Наукова публікація
Тип роботи:  Наукова стаття
Кількість сторінок:  6
Рік видання:  2017
Звітний рік:  2017
Видання:  Финансовые услуги: всеукраинский аналитический журнал
Випуск, частина:  1
Номери сторінок:  15 - 20
Галузь науки:  Економіка / Бізнес
Автори,співробітники Університету:  Версаль Наталія Іванівна
Кафедра / Відділ:  страхування, банківської справи та ризик-менеджменту
№ теми: 
Посилання на статтю (посилання на рецензію в журналі (для монографій):  http://www.ukrbizn.com/scientific_collection_1_2017.html
Ключові слова:  фінансовий шок; фінансовий ринок; фінансова нестабільність; фінансова система; фінансова криза
Опубліковано за рішенням Вченої ради:  ні
Інститут/Факультет:  Економічний факультет

Повернення до списку

Вгору