Наукові публікації університету

Економічні фактори асоціації Україна-ЄС: вітчизняна історіографія

Наукова стаття присвячена вітчизняній історіографії економічних факторів асоціації України з Європейським Союзом на базі існуючих теоретичних моделей торговельного співробітництва між країнами. У статті міститься історіографічний аналіз масиву публікацій про економічні фактори асоціації нашої держави та Європейського Союзу. Розглянуті роботи вітчизняних дослідників: О. Борисенко, Т. Корнійчук, Ю. Біленко, О. Шниркова, І. Чичкало-Кондрацька, Н. Рилач.
Методологічною основою роботи є комплексний і системний підходи, принципи історизму та наукової об’єктивності. З метою порівняння поглядів науковців застосовано порівняльний аналіз різних джерел – науково-порівняльний метод; за допомогою проблемно-хронологічного методу виокремлено тематичні питання, які порушувалися в історіографії на різних етапах її розвитку, і, нарешті, на підставі історично-генетичного методу з’ясовано зумовленості зовнішньополітичних відносин України на базі внутрішньої політики.
Особливу увагу українські дослідники приділяють теоретико-науковому обґрунтуванню економічних факторів асоціації України з ЄС, розглядаючи гравітаційну модель та сценарний аналіз зовнішньої торгівлі між Україною та Європейським Союзом.

ID: 207299
Кількість показів: 62
дата змінення: 24.04.2018 13:44:29
Ким змінено (ім'я): (histor7) Ольга Лагунова
Вид роботи:  Наукова публікація
Тип роботи:  Наукова стаття
Кількість сторінок:  4
Рік видання:  2017
Звітний рік:  2018
Видання:  Переяславський літопис: збірник наукових статей
Випуск, частина:  12
Номери сторінок:  135-139
Галузь науки:  Соціальні науки, інші
Автори,студенти та аспіранти Університету:  Савицька Ольга Сергіївна
Кафедра / Відділ:  Етнології та краєзнавства
№ теми:  16БФ046-01
Посилання на статтю (посилання на рецензію в журналі (для монографій):  http://lytopys.phdpu.edu.ua/index.php/arkhiv-nomeriv/item/13-pereyaslavskij-litopis-zbirnik-naukovikh-statej-2017-vip-12
Ключові слова:  Україна, економічні фактори, асоціація, ЄС, історіографія
Опубліковано за рішенням Вченої ради:  так
Інститут/Факультет:  Історичний факультет

Повернення до списку

Вгору