Наукові публікації університету

Відповідальність у господарському процесі за зловживання процесуальними правами та заходи процесуального примусу

Статтю присвячено висвітленню існуючих у сучасній процесуалістиці підходів до визначення поняття й ознак господарсько-процесуальної відповідальності, співвідношення господарської процесуальної відповідальності з процесуальним примусом.
Сформовано перелік підстав застосування заходів процесуального примусу відповідно до проекту нової редакції Господарського процесуального кодексу України. Проаналізовано передбачені проектом заходи процесуального примусу: попередження; видалення із залу судового засідання; тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; штраф.
Визначено ознаки зловживання правом загалом, а також зловживання процесуальним правом зокрема. Надано, з огляду на виокремлені ознаки, доктринальні дефініції термінам «зловживання правом» і «зловживання процесуальним правом». Досліджено існуючі на сучасному етапі розвитку господарського судочинства в Україні проблеми протидії зловживанню процесуальними правами в контексті фахового обговорення проекту ГПК України, напрацьовано пропозиції щодо його доопрацювання і вдосконалення.

ID: 221163
Кількість показів: 58
дата змінення: 24.02.2020 17:58:02
Ким змінено (ім'я): (jurist26) Олександр Худенко
Вид роботи:  Наукова публікація
Тип роботи:  Наукова стаття
Кількість сторінок:  21
Рік видання:  2017
Звітний рік:  2018
Видання:  Право України
Випуск, частина:  9
Номери сторінок:  101-121
Галузь науки:  Соціальні науки, інші
Автори,співробітники Університету:  Рєзнікова Вікторія Вікторівна
Кафедра / Відділ:  Господарського права та господарського процесу
Посилання на статтю (посилання на рецензію в журналі (для монографій):  http://rd.ua/storage/attachments/Рєзнікова_2017_Відповідальність%20у%20господарському%20процесі%20за%20зловживання%20процесуальними%20правами%20та%20заходи%20процесуального%20примусу.pdf
Ключові слова:  процесуальна відповідальність, господарсько-процесуальна відповідальність, процесуальний примус, господарсько-процесуальний примус, заходи процесуального примусу, заходи процесуального примусу в господарському судочинстві, зловживання правом, зловживання процесуальним правом, зловживання процесуальними правами в господарському судочинстві, відповідальність за зловживання процесуальними правами в господарському судочинстві, протидія зловживанню процесуальними правами в господарському судочинстві
Опубліковано за рішенням Вченої ради:  ні
Інститут/Факультет:  Інститут права

Повернення до списку

Вгору