Наукові публікації університету

ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

У статті розглянуті такі перспективні напрями підвищення ефективності національної економіки та динамізації економічного розвитку як використання кластерного та інноваційного підходів. При цьому використання цих підходів розглядається у статті як спосіб підвищення ефективності державно-приватного партнерства, що створює умови для виведення проектів державно-приватного партнерства на якісно новий рівень.
Також стаття дає уявлення про розвиток бачення суті поняття «кластер» в економічній науці, про те, як це бачення змінювалось і доповнювалось у зв’язку з переходом до інноваційного розвитку. При цьому традиційний кластер характеризується як територіальне поєднання підприємств не тільки якоїсь однієї галузі, а різних галузей, тобто це міжгалузеве об’єднання, в яке входять підприємства, що спільно працюють на створення певного виду кінцевого для відповідної економіки продукту. Саме тому між цими підприємствами виникають не тільки поточні коопераційні зв’язки, а й довгострокова координація діяльності.
Традиційний кластер також охарактеризується і як своєрідний «технологічний спрут», ядро якого складають одне або кілька підприємств-лідерів, що виробляють кінцеву для відповідної економіки продукцію. Саме вони стають локомотивами розвитку кластеру, і знаходяться у його центрі. Саме вони виробляють той кінцевий продукт, який є конкурентоспроможним на світовому чи національному ринках, і саме вони отримали назву ядра кластеру. Важливою рисою, яка об’єднує різні підприємства та організації в один кластер, визначена також і наявність загальної інфраструктури, яка стає спільним надбанням всіх зацікавлених суб’єктів відповідної території.
Автором дається характеристика суті поняття «інноваційний кластер», а також умов, за яких він може бути сформований. Наводиться бачення і того, де і як при формуванні кластерів можуть також бути застосовані механізми державно-приватного партнерства.
Визначаються умови, які повинні бути виконані для подальшої реалізації стратегічного управління інноваційним процесом в Україні шляхом використання методів державно-приватного партнерства.

ID: 226034
Кількість показів: 49
дата змінення: 04.04.2019 21:09:45
Ким змінено (ім'я): (econom25) Світлана Набокова
Вид роботи:  Наукова публікація
Тип роботи:  Наукова стаття
Кількість сторінок:  7
Рік видання:  2018
Звітний рік:  2019
Видання:  Ефективна економіка
Том:  10
Номери сторінок:  65-71
Галузь науки:  Економіка / Бізнес
Автори,співробітники Університету:  Осецький Валерій Леонідович
Кафедра / Відділ:  Економічної теорії, макро- і мікроекономіки / НДС Центр економічних досліджень
№ теми:  19БФ040-01
Посилання на статтю (посилання на рецензію в журналі (для монографій):  http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/10_2018/13.pdf
Ключові слова:  державно-приватне партнерство; кластер; інноваційний кластер; структура традиційного кластера; особливості інноваційного кластера.
Опубліковано за рішенням Вченої ради:  ні
Інститут/Факультет:  Економічний факультет

Повернення до списку

Вгору