Наукові публікації університету

Діагностика впливу R&D сектора вищої освіти на інновації підприємств в Україні

У статті досліджено та узагальнено характерні особливі досліджень та розробок у секторі вищої освіти. Розкрито зміст діагностичного підходу. Встановлено, що глобальні параметри порядку інноваційного суспільства формуються й структуруються під впливом освітніх, інтелектуальних і професійних ресурсів, шляхом акумуляції професійного інтелекту. Засвідчено статистичними даними, що наука працює сьогодні в межах шостого технологічного укладу, а підприємства у кращому випадку у межах третього технологічного укладу з елементами четвертого та п’ятого технологічних укладів, що неуможливлює швидке практичне застосування досліджень, розробок та інновацій на виробництві.
Аргументовано, що при наявності потужного кадрового потенціалу учених, більшість університетів все ж мають недостатній обсяг фінансування наукових досліджень, що стримує доведення до якісного рівня впровадження результатів науково-технічної та інноваційної діяльності, а це в свою чергу вкотре доводить, що назріла потреба в розробці ефективної системи фінансування вищої освіти, спрямовану на забезпечення належної якості підготовки фахівців та фінансування наукових досліджень у вищій школі. Розкрито можливості, загрози та ризики з якими доводиться мати справу інноваційним підприємствам в Україні. Представлено варіанти “наповненості” ринку інновацій в результаті проведених  R&D в секторі вищої освіти.
Зроблено висновок про те, що Уряду України варто взяти “на озброєння” існуючу в світі “прозору” багаторівневу структуру інститутів розвитку наукових досліджень, а саме: створення Національної агенції дослідницької діяльності; становлення та робота нових надсучасних проектів (Центри наукових досліджень і вищої освіти, Мережі поглиблених вузькоспеціалізованих досліджень, Центри інноваційних розробок); ефективне функціонування Департаментів досліджень та розвитку (R&D) на підприємствах, які заручені державною підтримкою.

ID: 235282
Кількість показів: 22
дата змінення: 06.11.2019 10:10:57
Ким змінено (ім'я): (econom16) Василина Филюк
Вид роботи:  Наукова публікація
Тип роботи:  Наукова стаття
Кількість сторінок:  10
Рік видання:  2019
Звітний рік:  2019
Видання:  Ефективна економіка
Випуск, частина:  1
Галузь науки:  Економіка / Бізнес
Автори зовнішні:  Краус Н.М. / Краус К.М.
Кафедра / Відділ:  НДС Центр економічних досліджень
№ теми:  19БФ040-01
Ключові слова:  дослідження та розробки, вища освіта, інновації, науково-дослідні роботи, інноваційні підприємства.
Опубліковано за рішенням Вченої ради:  так
Інститут/Факультет:  Економічний факультет

Повернення до списку

Вгору