Наукові публікації університету

Діагностика впливу досліджень та інноваційних розробок на трансфер технологій в Україні.

У статті досліджено та узагальнено характерні особливі впливу досліджень та інноваційних розробок на трансфер технологій. Використовуючи світову статистичну інформацію представлено місце України у глобальному та цифровому рейтингах конкурентоспроможності країн. Встановлено, що до основних організаційно-економічних форм здійснення трансферу технологій доцільно відносити такі, як: філія, спільні підприємства, підприємство “під ключ”, партнерство (стратегічний альянс), ліцензування, франчайзинг, контрактне співробітництво, лізинг. Засвідчено статистичними даними, що майже всі ліцензійні технології не належали до останніх досягнень у науково-технологічній сфері та надходили в середньому з 10-річним запізненням.
Аргументовано, що серед основних інструментів державного стимулювання R&D повинні бути реалізованими на практиці: Страхування інноваційного експорту, Вирахування інвестицій у R&D з бази оподаткування компаній, Державні закупівлі інновацій, Пільгові ставки податків та “податкові канікули”. Розкрито переваги і недоліки малих та великих венчурних підприємств. Представлено порівняльну характеристику бізнес-моделей малих інноваційних підприємницьких структур, що працюють з галузями хай-теку та які пропонують готові інноваційні продукти для широкого ринку в розрізі цінності для споживача, позиції в галузевій бізнес-системі, стратегії розвитку, ключових ресурсів і процесів.
Зроблено висновок про те, що на трансформацію технологічного способу виробництва індустріального типу та розвиток техніки, технологій і трансфер технологій, впливає ряд правил, серед яких: правила проектування інноваційних виробів і оформлення конструкторської документації, інженерного супроводу виробу в цех, інформаційного забезпечення даної роботи, числових розрахунків; правила патентування технічних ідей, винаходів, отримання авторських прав та їх захист, оформлення і проведення R&D; правила фінансового забезпечення нової ідеї, її реалізація на виробництві, комерціалізація, можливості тиражування, запозичення технічних рішень, розповсюдження технологічних досягнень, визначення взаємодії нової технології із застарілою.

ID: 235285
Кількість показів: 31
дата змінення: 06.11.2019 10:13:00
Ким змінено (ім'я): (econom16) Василина Филюк
Вид роботи:  Наукова публікація
Тип роботи:  Наукова стаття
Кількість сторінок:  10
Рік видання:  2019
Звітний рік:  2019
Видання:  Ефективна економіка
Випуск, частина:  2
Галузь науки:  Економіка / Бізнес
Автори зовнішні:  Краус Н.М. / Краус К.М.
Кафедра / Відділ:  НДС Центр економічних досліджень
№ теми:  19БФ040-01
Ключові слова:  дослідження, інноваційні розробки, трансфер технологій, науково-дослідні роботи, діагностика впливу.
Опубліковано за рішенням Вченої ради:  так
Інститут/Факультет:  Економічний факультет

Повернення до списку

Вгору