Наукові публікації університету

Стратегічне управління інтелектуальною власністю організації в контексті процесного підходу

Метою статті є узагальнення та подальший розвиток теоретичних положень стратегічного підходу до управління інтелектуальною власністю організації, зокрема через призму концептуальних засад та етапів його здійснення. У статті обґрунтовується необхідність розробки ефективної системи стратегічного управління інтелектуальною власністю інноваційно орієнтованої організації в умовах посилення конкуренції на ринках наукоємної продукції та перетворення інтелектуальної власності на ключовий стратегічний ресурс економічного зростання. Надається визначення стратегічного управління інтелектуальною власністю, обґрунтовується його значення та місце в системі менеджменту сучасної організації. Виділяються особливості стратегічного управління інтелектуальною власністю, умови забезпечення його ефективності. Основна увага приділяється дослідженню сутнісних характеристик стратегічного управління інтелектуальною власністю при формулюванні стратегічного бачення у сфері інтелектуальної власності, проведенні діагностики внутрішніх та зовнішніх чинників впливу, розробці й обґрунтуванні вибору стратегічних альтернатив для формування портфеля стратегій інтелектуальної власності, їх реалізації та здійсненні стратегічного контролю. Здійснено систематизацію видів стратегій інтелектуальної власності за різними класифікаційними ознаками. Перспективами подальших досліджень є питання аналітичного, методичного забезпечення вибору стратегій з можливих альтернатив розвитку для посилення обґрунтованості управління інтелектуальною власністю організації.

ID: 242185
Кількість показів: 28
дата змінення: 25.01.2020 18:55:59
Ким змінено (ім'я): (econom13) Алла Степанова
Вид роботи:  Наукова публікація
Тип роботи:  Наукова стаття
Кількість сторінок:  9
Рік видання:  2019
Звітний рік:  2020
Видання:  Бізнес Інформ
Випуск, частина:  11
Номери сторінок:  99–107
Галузь науки:  Економіка / Бізнес
Автори,співробітники Університету:  Корнілова Ірина Миколаївна / Оліх (Шаповалова) Леся Анатоліївна
Кафедра / Відділ:  Менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
№ теми:  16КФ040-02
Посилання на статтю (посилання на рецензію в журналі (для монографій):  https://doi.org/10.32983/2222-4459-2019-11-99-107
Ключові слова:  інтелектуальна власність, об’єкти інтелектуальної власності, стратегічне управління інтелектуальною власністю, стратегія інтелектуальної власності, патентна стратегія, портфель стратегій інтелектуальної власності.
Опубліковано за рішенням Вченої ради:  ні
Інститут/Факультет:  Економічний факультет

Повернення до списку

Вгору